Return to portrait mode to see the content
To main page
Sept 26, 2022·3 min reading

Videokonverents psühholoogidele

Videokonverents on mitmekülgne tööriist mitmeks otstarbeks. Paljud ettevõtted kasutavad neid koolituseks, juhtimiseks ja turunduseks, kuid see pole ainus viis, kuidas neid kasutatakse. Tervishoid on leidnud oma eelised videokonverentsitarkvara kasutamisest ja selles artiklis käsitleme selle kasutamist psühholoogias.

Videokonverents
Videokonverentsi eelised suurendavad psühholoogide ravi tõhusust

Mis on videokonverents ja miks see tänapäeval nii populaarne on?

Veebikohtumised on regulaarsed või ühekordsed sündmused, mida inimesed korraldavad, et midagi suhelda. Sellel kaugsidelahendusel on palju funktsioone, mis muudavad selle kasutamise paljudes valdkondades lihtsaks. Saate neid kasutada vaba aja veetmiseks, pere ja sõpradega ühenduse pidamiseks ning oma ettevõtte juhtimiseks. Lisaks säästab see formaat aega ja vaeva reisimisel ja organiseerimisel ning soodustab turvalist andmevahetust. Seetõttu on videokonverentsid nii populaarsed.

Mis on veebipõhine videoteraapia?

Videoteraapia on praktika, mis tekkis vahetult pärast hangoutide laialdast levikut. See on tõhus arsti ja patsiendi vaheliseks lihtsaks ja turvaliseks suhtlemiseks ning põhiseadmete, nagu veebikaamera ja mikrofoni, abil saate kirjeldada ja näidata teid häirivat probleemi. Psühholoogia valdkonnas on ad hoc testid ja ideede vahetamine palju lihtsam tänu sellistele funktsioonidele nagu ekraani jagamine ja interaktiivne tahvel.

Millal on parim aeg veebiteraapia kasutamiseks?

Vaatamata sellele, et videovestlusteraapia on universaalne, on selle kasutamisel siiski teatud piirangud. Parim videokonverentsiteraapia toimib:

 • trauma on katsejärgne efekt;
 • ärevus – suutmatus end mugavalt tunda;
 • stress - pikaajaline või ühekordne, põhjustatud tugevatest tunnetest;
 • depressioon ja kroonilise väsimuse sündroom;
 • söömishäired;
 • suhteprobleemid;
 • juhendamise sessioonid.

Need probleemid nõuavad vestlust, et selgitada välja põhjused ja need kõrvaldada. Suurenenud mugavuse ja privaatsuse tõttu avanevad patsiendid tõenäolisemalt psühholoogidele.

Veebivideoteraapia eelised

Psühholoogide videoravil on mitmeid eeliseid, mis võimaldavad teil saavutada muljetavaldavamaid tulemusi:

 • suurenenud mugavus - kuna kõik toimub eemalt, ei pea patsient uuesti stressi külastama ja uue kontoriga harjuma;
 • ideaalne liikumispuudega inimestele – erinevalt kaugteraapiast on arstikabinetti kolimine alati tülikas;
 • vähem nõudlikud tervishoiukulud – madalamad rendi- ja hooldushinnad muudavad teenused taskukohasemaks;
 • patsiendikesksemad lähenemised – ainult sina ja su patsient on liinil, miski ei häiri teid mõlemaid;
 • kiire graafikuga kohanemine – videoteraapia annab rohkem paindlikkust.

Saate oma juhtumi jaoks leida rohkem videokonverentsi eeliseid.

Kuidas videokonverents psühholooge aitab?

Nii erapraksistele kui ka oma äri ajavatele meditsiiniettevõtetele pakub videokonverents veel mitmeid võimalusi teraapiakorralduse tõhustamiseks. Seansse, analüüsi, salvestamist, raamatupidamist ja paljusid muid probleeme on konkreetsetel platvormidel lihtsam lahendada. See säästab oluliselt aega tänu automatiseerimisele ja ressursside säästmisele, mis on iga arsti jaoks oluline.

Kui olete psühholoog või sellele teemale spetsialiseerunud meditsiiniorganisatsiooni omanik, pöörake tähelepanu veebiteraapia võimalustele. Kaaluge iMindi rakendust ja proovige selle tööriista võimaluste kohta lisateabe saamiseks tasuta põhifunktsioone. Loomulikult leiate oma lemmikeelise.

If you liked the article, please share it on social media:
Other articles:
Show all articles