Mis on koostöö?
Koostöö võib aidata lahendada paljusid probleeme. Inimesed loovad meeskondi ja jagavad tööjõudu, et hallata ja jagada ülesandeid ning muuta töö tõhusamaks. Kuid kuigi see kontseptsioon on nii vana, arutatakse endiselt, kuidas koostöös parimaid tulemusi saavutada.
Mida tähendab koostöö?
Mõiste koostöö viitab ühise eesmärgi saavutamiseks koos töötamisele. Kui võtta näiteks ärikoostöö, võib meeskonnajuhil või ettevõtte juhil olla eesmärk, mille nimel töötada. Mida paremini meeskonnaliikmed üksteist mõistavad, seda lihtsam on tõhusat koostööd teha.
Seoses töövoogu mõjutavate kaasaegsete tehnoloogiatega eristavad inimesed mitut tüüpi koostööd.
Inimestele orienteeritud koostöötüübid
Need liigid on tehnoloogiast sõltumatud ja on eksisteerinud palju kauem kui järgmine kategooria. Need määravad inimeste positsioonid ja hoiakud. Seega on olemas:
- meeskonnatöö - põhimõiste, tähendab mitme inimese ühist tööd;
- funktsionaalne koostöö – kui erinevate erialadega meeskonnad (või eri meeskondadest koosnevad liikmed) töötavad koos;
- sotsiaalne koostöö – viitab suure sotsiaalse koostöö liikmetele;
- koostöö kogukonnas - põhitunnuseks on teadmiste vahetamine, kõik muud liikmete tunnused ei tähenda.
Need lühikesed määratlused kajastavad vastastikku mõjutavate erinevuste olemust.
Mida tarkvarakoostöö tüübid hõlmavad?
Koostöötüüpide käsitlemisel mõjutab klassifikatsiooni ka tarkvara. Selle järgi, kuidas meeskonnad tehnoloogiat kasutavad, eristavad inimesed:
- kontekstuaalne koostöö – kui kõik rakendused ja allikad, millega teie meeskond peab töötama, on integreeritud ühte töökohta;
- pilvekoostöö – hõlmab pilveallikatega töötamist, et iga meeskond ja meeskonnaliige saaks hõlpsasti ja kiiresti juurde pääseda;
- virtuaalne koostöö viitab videokonverentsi ja muude kaugsuhtlusvahendite kasutamisele.
Kõik need valikud hõlmavad veebitööriistade kasutamist sisu loomiseks, jagamiseks ja redigeerimiseks ning ideede vahetamiseks reaalajas.
Märkimisväärne koostööoskus
Kaugkoostöö on nüüd tavaline, nii et ka teie oskused peaksid selle funktsiooniga rahul olema. Seega, et igasugune ärialane koostöö oleks tõhus, on vaja:
- oskama teavet selgelt ja lühidalt edasi anda;
- olla avatud ja kriitilise mõtlemise oskusega;
- kiiresti õppida, puhtalt tehnilisi asju.
Peamine on oskus diskussiooni juhtida, mitte vaielda.
Mis kasu on koostööst?
Koostööl on palju eeliseid, kuid peamised on järgmised:
- säästa aega;
- tootlikkuse tõus;
- kogemuste ja ideede vahetamine;
- professionaalne ja isiklik areng; jne.
Nimekiri on potentsiaalselt tohutu. Koostöö on alati seotud mõne lõksuga, kuid igal juhul on see tähelepanu ja aega väärt.
Milline on ärikoostöö tulevik?
Tulevik kuulub tehnoloogiale – ja mida edasi, seda selgemaks see saab. Seetõttu hakkavad koostööküsimused olema peamiselt seotud tehnoloogiaga. Arenevad terviklikud platvormid ja lõpuks asendavad need kontorid, millega oleme harjunud. Need virtuaalsed kontorid pakuvad rohkem võimalusi koostööks video- ja pilvetehnoloogia kaudu, muutes suhtluse üha reaalsemaks.
Aga kuna see tulevik pole veel saabunud, peame olema teadlikud meile avanevatest võimalustest ja probleemidest, millega tuleb tegeleda. Kasutades iMindi rakendust, annate oma meeskonnale veel ühe võimaluse viia oma virtuaalne koostöö järgmisele tasemele.