Return to portrait mode to see the content
To main page
Geg 17, 2022·4 min reading

Internetiniai seminarai: kaip jie veikia, internetinių seminarų pranašumai ir privalumai

Kai kalbame apie tai, kas sukelia žmonių susidomėjimą, praleisti internetinius seminarus yra klaida. Webinarų paskirtis yra įvairi, o jų taikymo sritis – plati. Bet kodėl naudoti internetinius seminarus, o ne bet kokį kitą internetinį bendravimą? O ką tiksliai daryti, kad šis formatas tiktų jums?

Webinaras ir jo funkcijos

Kas yra webinaras?

Internetinio seminaro apibrėžimas reiškia vaizdo konferencijos formatą, kuris užtikrina vieno ar kelių pranešėjų ir jų auditorijos ryšį. Tai gali atrodyti kaip paskaita, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad internetiniai seminarai yra daug universalesni. Galite juos naudoti švietimo tikslais, rinkodaros kampanijoms, darbuotojų mokymams ir kt.

Tai taip pat šiek tiek panašu į internetinius susitikimus. Tačiau skirtingai nei susitikimas, internetinis internetinis seminaras yra iš anksto suplanuotas renginys, kurio reguliariai nerengia tie patys žmonės. Kitaip tariant, internetiniai seminarai yra unikalūs, nes suteikia galimybę klausytis žmonių ar ekspertų kalbų konkrečiomis temomis.

Kaip veikia webinaras?

Tinkamai organizuoti internetiniai seminarai yra išskirtinai veiksmingi siekiant bet kokio tikslo. Vykdykite toliau pateiktą tvarką, kad ji veiktų.

 1. Apibrėžkite savo tikslą. Dažnai žmonės kreipiasi į internetinius seminarus kaip mokymosi galimybę ir rinkodaros priemonę.
 2. Ieškokite informacijos. Sužinokite, kokia tema būtų įdomi auditorijai, kas gali pasisakyti šia tema ir kokia tema.
 3. Planuokite savo veiksmus atsižvelgdami į savo verslo poreikius. Patvirtinkite biudžetą, paskirstykite atsakomybes ir nuspręskite, ar internetinio seminaro turinį kursite patys, ar mieliau pakviesite kviestinį pranešėją.
 4. Dirbkite su pačiu internetiniu seminaru: pasirinkite žiniatinklio seminaro funkcijas, kurios geriausiai atitiks jūsų tikslą, ir sutelkite dėmesį į jas. Reklamuokite renginį, organizuokite, kurkite turinį, kurkite vaizdines priemones ir kt.
 5. Surengti internetinį seminarą.
 6. Išanalizuokite rezultatus ir atlikite darbą pasibaigus renginiui.

Nuotolinio renginio organizavimas nėra problema, jei esate pradedantysis. Pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra kritiniai taškai: garso ir vaizdo įranga, turinio atitikimas auditorijos interesams ir gerai paruoštas pranešėjas.

Webinarų privalumai

Internetinio seminaro privalumai ir trūkumai yra daug ir priklauso nuo požiūrio. Naudojimas įvairiems tikslams juos apibrėžia, tačiau mes sutelksime dėmesį į pagrindinius teigiamus aspektus. Webinarai leidžia:

 • Užmegzti tiesioginį ryšį su tiksline grupe. Organizuodami internetinį seminarą pirmiausia galvojate apie auditoriją. Taip paruošite medžiagą ir pakviesite pranešėjus, kurie pritrauks naują auditoriją ir sudomins esamą.
 • Sutaupykite laiko ir pinigų. Dėl to, kas vyksta atokiau, sutaupote savo laiką ieškant vietos ir pinigų nuomojantis patalpas ir įrangą.
 • Kurkite tvirtus ir ilgalaikius verslo santykius. Renginių organizavimas leidžia rasti naujų galimybių, artimiau bendrauti su partneriais, ieškoti bendradarbiavimo. Taip sukuriamas platesnis verslo pažinčių tinklas ir sustiprinami anksčiau užmegzti santykiai.
 • Dalinkitės informacija su auditorija. Webinaras – tai visų pirma naudinga informacija. Kai žmonės domisi susitikimu, jie ieško informacijos, kuri padėtų išspręsti jų problemas. Suteik jiems šią galimybę.
 • Geresnis tikslinės auditorijos supratimas. Internetiniai seminarai yra produktyvūs tik tada, kai bendraujate su dalyviais. DUK skyrius yra geriausias būdas sužinoti, kas trukdo žmonėms ir kaip galite jiems padėti.

Jei surengėte internetinį seminarą ir galite pasakyti, kad visi šie dalykai jums tinka, sveikiname! Sėkmingai baigėte nuotolinį darbą.

Techniniai reikalavimai dalyvauti webinare

Tarp internetinių seminarų privalumų ir trūkumų pabrėžiame įrangos poreikį. Viena vertus, privalumas, kad renginį galima organizuoti per atstumą. Kita vertus, norint užtikrinti geriausią kokybę, ši įranga turi būti gerokai pritaikyta ir atitikti dabartinį standartą.

Tai liečia kelis dalykus:

 • techninė įranga, įskaitant ausines, internetinę kamerą ir kompiuterį, turi būti atnaujinta ir užtikrinti patikimą sistemos veikimą;
 • internetinio seminaro programos turi būti suderinamos su jūsų naudojama sistema ir užtikrinti stabilų ryšį, kad konferencija vyktų sklandžiai;
 • Interneto ryšys taip pat turi būti greitas ir patikimas.

Esant tam tikram neatitikimui, galite prarasti galimybę dalyvauti didžiojoje renginio dalyje.

Kada ir kur naudingi internetiniai seminarai?

Internetiniai seminarai idealiai tinka rinkodaros poreikiams tenkinti, nes juose galima dalytis informacija ir generuoti potencialius klientus. Mokymai taip pat yra išmintingas pritaikymas keistis informacija ir profesionalumo bei motyvacijos lygiui didinti. Nepriklausomi internetiniai seminarai skirti keistis idėjomis, kurios gali būti naudingos asmeniniam, kolektyviniam ar profesiniam naudojimui. Formatas lengvai pritaikomas pagal jūsų poreikius ir reikalavimus.

Nereikia būti ekspertu, kad gautumėte visas internetinių seminarų galimybes. Laikykitės kelių bendrų taisyklių ir atsižvelkite į svarbius aspektus, kad pasiektumėte savo tikslą. Kad būtų dar lengviau, pasinaudokite galimybe nemokamai ištirti iMind programą su daugybe tolesnio profesionalaus naudojimo parinkčių.

If you liked the article, please share it on social media:
Other articles:
Show all articles