Return to portrait mode to see the content
To main page
Geg 4, 2022·3 min reading

Vaizdo konferencijų pertraukų kambarys: kas tai yra ir kaip juo naudotis?

Vis daugiau žmonių renkasi dirbti namuose. Vienos situacijos verčia juos dirbti per atstumą, kitos leidžia rinktis. Tačiau dauguma žmonių nuotolinį darbą vertina kaip patogesnį. Štai kodėl vaizdo konferencijų naudojimo galimybės smarkiai išaugo. Bet ką daryti, jei vieną didelę vaizdo konferenciją reikia padalyti į kelias mažesnes patalpas konkretesnėms diskusijoms?

Vaizdo konferencijų pertraukų kambariai

Kas yra virtualūs poilsio kambariai?

Virtuali grupė yra vaizdo konferencijų programų funkcija, leidžianti suskirstyti susitikimo dalyvius į kelias mažas grupes atskirose to paties susitikimo patalpose. Ši funkcija suteikia galimybę kiekvienai grupei vienu metu aptarti konkretesnius dalykus, o tai taupo laiką.

Pertraukos kambario naudojimo pranašumai

Be laiko taupymo, bendravimas posėdžių salėse turi ir kitų privalumų:

  • geriausias komandinis darbas – darbas su keliomis idėjomis tame pačiame projekte;
  • internetinis smegenų šturmas – aptarkite idėjas individualiai, tada apibendrinkite rezultatus ir kartokite tiek kartų, kiek jums reikia;
  • Interaktyvią veiklą, įskaitant mažas varžybas, lengviau organizuoti pertraukų kambariuose.

Dėl aukščiau paminėtų savybių ši funkcija ypač naudinga ugdymo procesui. Komandos draugai gali daugiau dėmesio skirti savo konkrečioms temoms. Taigi sudėtingiems projektams tai yra geriausias pasirinkimas norint pasiekti aukštą našumą.

Breakout kambario patarimai

Nors atskiros patalpos suteikia daug konkrečios naudos švietimui ir verslui, jos naudingos tik tinkamai naudojamos. Todėl tikime, kad šie patarimai jums padės:

  • apibrėžti veiklas – prieš skirstydami žmones į grupes, jie turi aiškiai suprasti, ką ir kodėl turėtų daryti;
  • neturėkite per daug vaizdo dalyvių vienoje patalpoje – išsiskyrimo kambariai yra efektyviausi, jei kiekviename iš jų yra 3–5 žmonės;
  • trumpai – kai žmonės pradeda dirbti mažose grupėse, jiems lengviau netenka dėmesio, todėl nepalik jų ilgam;
  • padarykite juos interaktyvius – kuo jie kūrybiškesni, tuo prasmingesni, todėl pasirūpinkite, kad šios patalpos nebūtų nuobodžios lankytojams;
  • po renginio vesti debriefing – vienu metu grupinis darbas geriausiai tinka tik tuomet, kai konferencijos vadovas paprašo apibendrinimo (ką veikėte? su kokiomis problemomis susidūrėte? kaip jas sprendėte?).

Kuo labiau organizuota ir pagrįsta ši veikla, tuo ji suteikia daugiau produktyvumo.

Kada ir kur naudotis poilsio kambariais?

Kaip minėjome, posėdžių salės programėlės geriausiai tinka mokymuisi ir sudėtingiems projektams, apimantiems kelių skirtingų idėjų plėtojimą toje pačioje temoje. Interaktyvios sesijos webinaruose, įsivaizduojamų pavyzdžių ar asmeninių atvejų aptarimas, kai kurių dialogų ruošimas užsienio kalbos pamokoje ir net greitos repeticijos prieš grupinius pristatymus – visa tai įmanoma tinkamai organizuojant.

Jei toje pačioje konferencijoje norite organizuoti interaktyvias veiklas, kuriose dalyvauja kelios grupės, pravartu naudotis posėdžių salėmis. Ieškokite patogios vaizdo konferencijų įrangos ir eikite į naujas aukštumas!

If you liked the article, please share it on social media:
Other articles:
Show all articles