Kas yra bendradarbiavimas?
Bendradarbiavimas gali padėti išspręsti daugybę problemų. Žmonės kuria komandas ir dalijasi darbu, kad galėtų valdyti ir paskirstyti užduotis bei padaryti darbą efektyvesnį. Tačiau nors ši koncepcija ir sena, vis dar diskutuojama, kaip bendradarbiaujant pasiekti geriausių rezultatų.
Ką reiškia bendradarbiavimas?
Bendradarbiavimo terminas reiškia darbo kartu siekiant bendro tikslo procesą. Paimti verslo bendradarbiavimo pavyzdį, komandos vadovas ar įmonės vadovas gali turėti tikslą, kurio siekti. Kuo geriau komandos nariai supranta vieni kitus, tuo lengviau efektyviai bendradarbiauti.
Kalbant apie šiuolaikines technologijas, turinčias įtakos darbo eigai, žmonės išskiria keletą bendradarbiavimo rūšių.
Į žmones orientuoti bendradarbiavimo tipai
Šios rūšys yra nepriklausomos nuo technologijos ir gyvuoja daug ilgiau nei kitos kategorijos. Jie lemia žmonių pozicijas ir požiūrį. Taigi, yra:
- komandinis darbas – pagrindinė sąvoka, reiškia bendrą kelių žmonių darbą;
- tarpfunkcinis bendradarbiavimas – kai kartu dirba skirtingų specializacijų komandos (arba skirtingų ekipažų nariai);
- socialinis bendradarbiavimas – reiškia pagrindinio socialinio bendradarbiavimo narius;
- bendradarbiavimas bendruomenėje – pagrindinis bruožas yra keitimasis žiniomis, visi kiti narių bruožai nereiškia.
Šie trumpi apibrėžimai atspindi sąveikaujančių skirtumų esmę.
Ką apima programinės įrangos bendradarbiavimo rūšys?
Kalbant apie bendradarbiavimo tipus, programinė įranga taip pat turi įtakos klasifikavimui. Pagal tai, kaip komandos naudoja technologijas, žmonės išskiria:
- kontekstinis bendradarbiavimas – jei visos programos ir šaltiniai, su kuriais turi dirbti jūsų komanda, yra integruoti į vieną darbo vietą;
- bendradarbiavimas debesyje – apima darbą su debesies šaltiniais, kad bet kuri komanda ir jos narys galėtų lengvai ir greitai pasiekti;
- virtualus bendradarbiavimas reiškia vaizdo konferencijų ir kitų nuotolinio ryšio priemonių naudojimą.
Visos šios parinktys apima internetinių įrankių naudojimą turiniui kurti, dalytis ir redaguoti bei keistis idėjomis realiuoju laiku.
Reikšmingi bendradarbiavimo įgūdžiai
Nuotolinis bendradarbiavimas dabar yra įprastas, todėl jūsų įgūdžiai taip pat turėtų būti tinkami naudojant šią funkciją. Taigi, kad bet koks bendradarbiavimas versle būtų efektyvus, būtina:
- mokėti aiškiai ir glaustai perteikti informaciją;
- būti atviram ir turėti kritinio mąstymo įgūdžių;
- greitai išmokti, grynai techninių dalykų.
Svarbiausia – mokėjimas vesti diskusiją, o ne ginčytis.
Kokia bendradarbiavimo nauda?
Bendradarbiavimo privalumai yra daug, tačiau pagrindiniai yra šie:
- laiko taupymas;
- produktyvumo padidėjimas;
- keitimasis patirtimi ir idėjomis;
- profesinį ir asmeninį augimą; ir tt
Sąrašas gali būti didžiulis. Bendradarbiavimas visada yra susijęs su tam tikromis spąstais, tačiau bet kuriuo atveju verta dėmesio ir laiko.
Kokia bendradarbiavimo verslo srityje ateitis?
Ateitis priklauso technologijoms – ir kuo toliau, tuo ji darosi aiškiau. Todėl bendradarbiavimo klausimai daugiausia bus susiję su technologijomis. Kursis integralios platformos ir galiausiai pakeis mums įprastus biurus. Šie virtualūs biurai suteiks daugiau galimybių bendradarbiauti naudojant vaizdo ir debesų technologijas, todėl bendravimas tampa vis realesnis.
Tačiau kadangi ši ateitis dar neatėjo, turime žinoti apie mums atsiveriančias galimybes ir problemas, kurias reikia spręsti. Naudodami iMind programėlę suteiksite savo komandai dar vieną galimybę pakelti virtualų bendradarbiavimą į kitą lygį.