Return to portrait mode to see the content
To main page
Mai 18, 2022·3 min reading

5 padomi, kā izveidot efektīvus tīmekļa seminārus

Lai darbība nestu pozitīvu rezultātu, ir jāapsver tās galvenās iezīmes, priekšrocības un iespējamās nepilnības. Tas pats ir ar vienmērīgu organizāciju. Organizējot vebināru, jāpievērš uzmanība galvenajiem punktiem, skaidri jāsaprot mērķis un maksimāli jāizmanto savas iespējas. Iedziļināsimies vebināra organizēšanas sarežģītībā un izdomāsim, ko meklēt.

Efektīvs vebinārs

Vebinārs un tā galvenās iezīmes

Vebinārs ir iepriekš organizēts pasākums, kas ietver rūpīgu sagatavošanos noderīgas informācijas apmaiņai. Vebināra jēdziens cēlies no vārdiem "tīkls" un "seminārs". Tāpēc būtu loģiski pieņemt, ka vebināri ir tiešsaistes pasākumi, kas ietver ideju apmaiņu un komunikāciju ar auditoriju. Patiešām, viena no veiksmīgu vebināru galvenajām iezīmēm ir rakstiskā, vizuālā un balss komunikācija. Lai gan formātā tiek pieņemts, ka runātāji runā ar auditoriju, tas atbalsta arī jautājumu sadaļu.

Tīmekļseminārus var straumēt tiešraidē vai iepriekš ierakstīt. Katrai opcijai ir savi plusi un mīnusi. Rīkojot tiešraidi, varat piedalīties un uzdot jautājumus, lai saņemtu tūlītēju atbildi. Iepriekš ierakstītie notikumi ļauj tos kopīgot un skatīt tik reižu, cik nepieciešams, tāpēc tie var būt mazāk apšaubāmi nekā tiešraides sapulces laikā.

Kad ir lietderīgi izmantot vebinārus?

Vebināri vislabāk piemēroti situācijām, kad organizatoram ir nepieciešams gūt ievērojamu rezultātu no komunikācijas ar lielu auditoriju. Šīs darbības parasti tiek veiktas vienreiz, un tām ir ilgtermiņa ietekme. Paturot to prātā, mēs iesakām tīmekļseminārus vislabāk izmantot:

 • unikālas domu apmaiņas iespējas par izglītības vai zinātnes jautājumiem;
 • biznesa apmācību elementi, iesaistot pazīstamus speciālistus;
 • mārketinga kampaņas, tostarp prezentācijas un potenciālo pirkumu palielināšana.

Ņemot vērā galvenās funkcijas un dažus padomus, kā uzlabot tīmekļsemināra izveides procesu, varat izveidot patiešām saistošu saturu.

Vebināra padomi

Lai izveidotu efektīvu vebināru, cilvēkiem ir jāapsver kritiskie punkti, kas to padara interesantu. Video un audio izmantošana nenozīmē, ka jums būs garantēti panākumi, tāpēc minēsim dažus svarīgus punktus, kas jāņem vērā:

 • Zināt savu auditoriju – lai piesaistītu cilvēkus, jums ir jāsaprot, kas viņiem ir nepieciešams. Veiciet rūpīgu izpēti, lai noskaidrotu sāpju punktus un problēmas, ar kurām saskaras cilvēki, un esiet atvērti lielākās daļas pagātnei.
 • Koncentrējies uz kādu konkrētu ideju – vispārīgas un abstraktas tēmas neizraisa interesi un, lai piesaistītu cilvēkus, uzķeras uz kaut ko neparastu, radošu, jaunu.
 • Anketu nosūtiet pirms vebināra – pastāstiet runātājiem, kas ir diskusijas līnija un kā vēlaties to veidot. Tas ir īpaši svarīgi, ja veicat intervijas vai vebināra debates.
 • Uzrakstiet spēcīgu scenāriju — vebināra rīkošana nozīmē, ka jādomā par optimālo laiku katra jautājuma apspriešanai un jāatceras galvenais, kas jāpiemin.
 • Izvairieties no runājošās galvas sindroma – apspriežot dažas parādības vai funkcijas, piedāvājiet reālu pielietojumu tam, par ko runājat. Ievietojiet abstrakciju reālos apstākļos un padariet to saprotamāku.

Apsveriet tīmekļsemināru paraugpraksi, lai padarītu tos interaktīvākus un saistošākus, saglabātu prezentāciju vieglu un sekotu laikam. Attālinātos pasākumus ir vieglāk organizēt un grūtāk vadīt neverbālās komunikācijas ziņā. Tāpēc kompensējiet šo trūkumu, daudzveidīgi un pārdomāti izmantojot jūsu rīcībā esošo aprīkojumu.

Tehniskie pamatnoteikumi labam vebināram

Tā kā tīmekļa semināri ir tiešsaistes pasākumi, daudz kas ir atkarīgs no cilvēku izmantotajām ierīcēm. Lai izvairītos no neērtībām, jums vajadzētu iepriekš padomāt par šo punktu:

 • Izvēlieties pareizo aprīkojumu: datoru, mikrofonu un skaļruņus (vai austiņas), tīmekļa kameru utt. Pārbaudiet, vai skaļruņi ir ērti lietojami.
 • Rūpējieties par programmatūru. Pārliecinieties, vai jūsu tīmekļa semināru lietotnes ir uzticamas un saderīgas ar citām programmām, kas jums būs nepieciešamas konferences laikā.
 • Pārbaudiet video un skaņas kvalitāti.

Labāk ir izmantot modernu aparatūru un programmatūru, tādēļ, ja jums tās nav, kad nākat klajā ar vebināra ideju, padomājiet, kā jūs varat tikt galā ar šo problēmu.

Gatavošanās vebināram ir sarežģīta lieta, kas prasa rūpīgu uzmanību. Bet, paturot prātā pamata padomus un punktus, uzdevums ir ievērojami vienkāršots. Padariet to vēl mazāku problēmu ar iMind lietotni.

If you liked the article, please share it on social media:
Other articles:
Show all articles