Hibrīda biznesa komunikācijas rokasgrāmata
Komunikācija ir atslēga visās cilvēka dzīves jomās. Protams, biznesa komunikācijai ir liela nozīme visos mūsu panākumos. Tātad, izpētīsim: kas ir biznesa komunikācija, kādus veidus mēs varam atšķirt un kas ir hibrīdā komunikācija.
Kas ir biznesa komunikācija?
Lietišķā komunikācija ir komunikācijas veids, kas notiek darbā un ir saistīts ar darbu. Jebkuru ar darbu saistītas informācijas apmaiņu varam definēt kā lietišķu komunikāciju: sarunas, videokonferences, e-pasti, piezīmes, ar kurām dalāmies ar komandas biedriem utt. Šāda veida informācijas apmaiņa prasa īpašu uzmanību, jo gandrīz katra informācija, ko saņemam, ir vērtīga. Tāpēc ir tik svarīgi izvēlēties kvalitatīvu tiešsaistes konferenču programmatūru savai hibrīda sakaru sistēmai.
Komunikācijas kanālu veidi
Cilvēki parasti sadala visus saziņas kanālus divās grupās pēc komunikantu veida:
- iekšējās komunikācijas;
- ārējās komunikācijas.
Iekšējā ietver visas informācijas plūsmas, kas notiek uzņēmumā. Tās ir video sapulces, personiskas sarunas, komandas darbs un cita veida mijiedarbība starp viena uzņēmuma darbiniekiem.
Visa komunikācija ar klientiem, piegādātājiem un citiem uzņēmuma darbiniekiem, kas nav darbinieki, ir ārēja.
Taču ir vēl viens punkts, kas jāņem vērā, pārvaldot darbplūsmu – vieta, kur strādā komanda. Tas ir salīdzinoši vienkārši, ja komanda strādā no biroja vai no mājām. Lai gan, kad viena komandas daļa ir attālināta, bet otra ir birojā, tas kļūst daudz grūtāk. Šeit jūs ieviešat hibrīdo biznesa komunikāciju.
Ko izvēlēties?
Pieņemsim, ka jums ir uzņēmums ar vairākiem biroja vadītājiem un citiem darbiniekiem, kuri strādā attālināti. Šajā gadījumā jums ir jānodrošina virtuāla darbvieta, kurā notiek visa darba komunikācija. Tas ietver noteiktu programmatūru dokumentu koplietošanai, tiešsaistes sanāksmēm un pastāvīgai saziņai. Apsveriet arī ārējo saziņu, tāpēc sapulcēm un saziņai labāk izmantot dažas universālas lietotnes.
Uzņēmējdarbības vajadzībām nav iespējams izmantot tikai vienu saziņas veidu, tāpēc jābūt programmai, kas atbilst maksimālajam visvairāk izmantoto kanālu skaitam. Varat atdalīt lietojumprogrammas starp ārējiem un iekšējiem kanāliem, lai viss būtu sakārtots un informācija netiktu sajaukta. Tiešsaistes sapulču aplikācijas var izmantot gan ārējai, gan iekšējai komunikācijai, un iMind aplikācijas funkcionalitāte ir viena no ērtākajām šādai lietošanai.
Lai iegūtu vislabāko rezultātu, jums jāizvēlas tie līdzekļi un avoti, kas būs visefektīvākie mērķa sasniegšanā. Mūsdienu pasaulē ir labāk pielāgoties apstākļiem, kas mainās katru dienu, tāpēc labāk izmantot hibrīda rīkus, kas ļauj izmantot skaņu un video kopā ar tekstu.