Kas ir sadarbība?
Kopīgs darbs var palīdzēt atrisināt daudzas problēmas. Cilvēki veido komandas un dalās darbā, lai pārvaldītu un sadalītu uzdevumus un padarītu darbu efektīvāku. Bet, lai arī šī koncepcija ir tik sena, viņi joprojām spriež, kā sadarbībā sasniegt labākos rezultātus.
Ko nozīmē sadarbība?
Termins sadarbība attiecas uz kopīgu darbu, lai sasniegtu kopīgu mērķi. Lai ņemtu par piemēru biznesa sadarbību, komandas vadītājam vai uzņēmuma vadītājam var būt mērķis, kura sasniegšanai strādāt. Jo labāk komandas dalībnieki saprot viens otru, jo vieglāk ir efektīvi sadarboties.
Attiecībā uz modernajām tehnoloģijām, kas ietekmē darbplūsmu, cilvēki izšķir vairākus sadarbības veidus.
Uz cilvēkiem orientēti sadarbības veidi
Šīs sugas ir neatkarīgas no tehnoloģijām un pastāv daudz ilgāk nekā nākamā kategorija. Tie nosaka cilvēku pozīcijas un attieksmi. Tādējādi ir:
- komandas darbs - pamatjēdziens, nozīmē vairāku cilvēku kopīgu darbu;
- starpfunkcionāla sadarbība – kad kopā strādā komandas (vai dažādu brigāžu dalībnieki) ar dažādām specialitātēm;
- sociālā sadarbība – attiecas uz nozīmīgas sociālās sadarbības dalībniekiem;
- sadarbība sabiedrībā - galvenā iezīme ir zināšanu apmaiņa, visas pārējās dalībnieku iezīmes nenozīmē.
Šīs īsās definīcijas atspoguļo mijiedarbības atšķirību būtību.
Ko ietver programmatūras sadarbības veidi?
Apspriežot sadarbības veidus, programmatūra ietekmē arī klasifikāciju. Pēc tā, kā komandas izmanto tehnoloģiju, cilvēki izšķir:
- kontekstuāla sadarbība – ja visas lietojumprogrammas un avoti, ar kuriem jāstrādā jūsu komandai, ir integrēti vienā darba vietā;
- mākoņa sadarbība — ietver darbu ar mākoņa avotiem, lai jebkura komanda un komandas loceklis varētu viegli un ātri piekļūt;
- virtuālā sadarbība attiecas uz videokonferenču un citu attālās saziņas līdzekļu izmantošanu.
Visas šīs iespējas ietver tiešsaistes rīku izmantošanu, lai izveidotu, kopīgotu un rediģētu saturu un apmainītos ar idejām reāllaikā.
Nozīmīgas sadarbības prasmes
Attālā sadarbība tagad ir izplatīta, tāpēc arī jūsu prasmēm vajadzētu būt ērtām ar šo funkciju. Tādējādi, lai jebkura sadarbība biznesā būtu efektīva, ir nepieciešams:
- prast skaidri un kodolīgi nodot informāciju;
- būt atvērtam un kritiskas domāšanas prasmēm;
- ātri iemācies, tīri tehniskas lietas.
Galvenais ir spēja vadīt diskusiju, nevis strīdēties.
Kādas ir sadarbības priekšrocības?
Sadarbībai ir daudz priekšrocību, taču galvenās ir šādas:
- ietaupot laiku;
- produktivitātes pieaugums;
- pieredzes un ideju apmaiņa;
- profesionālā un personīgā izaugsme; utt.
Saraksts ir potenciāli milzīgs. Sadarbība vienmēr ir saistīta ar dažām kļūmēm, taču jebkurā gadījumā tā ir uzmanības un laika vērta.
Kāda ir sadarbības nākotne biznesā?
Nākotne pieder tehnoloģijām – un jo tālāk, jo skaidrāka tā kļūst. Tāpēc sadarbības jautājumi galvenokārt būs saistīti ar tehnoloģijām. Attīstīsies integrētās platformas un, visbeidzot, aizstās mums ierastos birojus. Šie virtuālie biroji piedāvās plašākas sadarbības iespējas, izmantojot video un mākoņtehnoloģiju, padarot saziņu arvien reālāku.
Bet, tā kā šī nākotne vēl nav pienākusi, mums ir jāapzinās iespējas, kas mums paveras, un problēmas, kas jārisina. Izmantojot iMind lietotni, jūs dosiet savai komandai vēl vienu iespēju virtuālo sadarbību pacelt jaunā līmenī.