Return to portrait mode to see the content
To main page
Трав 17, 2022·4 min reading

Онлайн-вебінари: як вони працюють, переваги та переваги вебінарів

Говорячи про те, що викликає у людей інтерес, пропускати вебінари — помилка. Мета вебінарів різноманітна, а сфера їх застосування широка. Але навіщо використовувати вебінари замість іншого онлайн-спілкування? І що саме зробити, щоби цей формат працював на вас?

Вебінар та його особливості

Що таке вебінар?

Визначення вебінару відноситься до формату відеоконференцій, що забезпечує спілкування між одним або декількома спікерами та їх аудиторією. Це може нагадувати лекцію, але головна відмінність у тому, що вебінари набагато універсальніші. Ви можете використовувати їх у освітніх цілях, маркетингових кампаніях, навчанні співробітників тощо.

Це також трохи схоже на зустрічі онлайн. Але на відміну від зустрічі онлайн-вебінар - це заздалегідь спланований захід, який не має регулярної основи в його організації одними й тими самими людьми. Іншими словами, вебінари унікальні, тому що вони дають можливість послухати людей або експертів, які говорять на конкретні теми.

Як працює вебінар?

Правильно організовані вебінари є виключно ефективними для досягнення будь-якої мети. Виконайте наведений нижче порядок, щоб змусити його працювати.

 1. Визначте свою мету. Часто люди звертають увагу на вебінари як можливість навчання і засіб маркетингу.
 2. Пошук інформації. Дізнайтеся, яка тема була б цікавою для аудиторії, хто може говорити на цю тему і наскільки широка ця тема.
 3. Плануйте свої дії в залежності від вашого бізнесу. Затвердіть бюджет, розподіліть обов'язки та вирішите, чи розроблятимете ви зміст вебінару самостійно або волієте запросити запрошеного доповідача.
 4. Працюйте над самим вебінаром: виберіть функції вебінара, які найкраще послужать вашій меті, та сконцентруйтеся на них. Просувайте захід, аранжуйте, створюйте контент, розробляйте наочні посібники і т.д.
 5. Проведіть вебінар.
 6. Проаналізуйте результати та виконайте роботу після заходу.

Організувати віддалений захід не проблема, якщо ви новачок. Головне, на що слід звернути увагу, це критичні моменти: звукове та відеообладнання, відповідність змісту інтересам аудиторії та добре підготовлений речник.

Переваги вебінарів

Переваги та недоліки вебінару численні та залежать від погляду. Використання різних цілей визначає їх, але ми зосередимося на основних позитивних сторонах. Вебінари дозволяють:

 • Встановіть прямий контакт із цільовою групою. При організації вебінару перше, що ви думаєте, — це аудиторія. Так ви підготуєте матеріал та запросіть спікерів, які залучать нову аудиторію та зацікавлять уже існуючу.
 • Заощаджуйте час та гроші. Завдяки віддаленості того, що відбувається, ви економите свій час на пошуку місця та грошей на оренду приміщення та обладнання.
 • Побудуйте міцні та довгострокові ділові відносини. Організація заходів змушує знаходити нові можливості, ближче спілкуватись із партнерами, шукати співпрацю. Це створює ширшу мережу ділових знайомств та зміцнює відносини, які у вас були раніше.
 • Діліться інформацією з аудиторією. Вебінар - це, перш за все, корисна інформація. Коли люди виявляють інтерес до будь-якої зустрічі, вони прагнуть отримати інформацію, яка допоможе їм вирішити свої проблеми. Дайте їм шанс.
 • Найкраще розуміння вашої цільової аудиторії. Онлайн-вебінари продуктивні лише у разі спілкування з учасниками. Розділ «Питання та відповіді» – найкращий спосіб дізнатися, що турбує людей і як ви можете їм допомогти.

Якщо ви організували вебінар і можете сказати, що всі ці пункти вам вірні, то вітаємо! Ви успішно виконали віддалену роботу.

Технічні вимоги для участі у вебінарі

Серед плюсів та мінусів вебінарів виділимо необхідність обладнання. З одного боку, це перевага, що захід можна організувати з відривом. З іншого боку, це обладнання має бути значно налаштоване і відповідати сучасному стандарту, щоб забезпечити найкращу якість.

Він зачіпає кілька моментів:

 • апаратне забезпечення, включаючи гарнітуру, веб-камеру та ПК, має бути сучасним та забезпечувати надійну роботу системи;
 • програми для вебінарів повинні бути сумісні з системою, що використовується, і забезпечувати стабільне з'єднання для проведення конференції без перебоїв;
 • Інтернет-з'єднання також має бути швидким та надійним.

У разі якоїсь невідповідності ви можете втратити шанс взяти більшу частину події.

Коли та де корисні онлайн-вебінари?

Вебінари ідеально підходять для потреб маркетингу, оскільки вони забезпечують обмін інформацією та залучають потенційних клієнтів. Навчання також є мудрим додатком для того ж обміну інформацією та підвищення рівня професіоналізму та мотивації. Незалежні вебінари служать для обміну ідеями, які можуть бути корисними для особистого, колективного чи професійного використання. Формат легко адаптується до ваших потреб та вимог.

Щоб використовувати вебінари максимально ефективно, не потрібно бути експертом. Дотримуйтесь деяких загальних правил і враховуйте важливі аспекти досягнення своєї мети. Щоб зробити це ще простіше, скористайтеся можливістю безкоштовно вивчити програму iMind із широкими можливостями для подальшого професійного використання.

If you liked the article, please share it on social media:
Other articles:
Show all articles