Return to portrait mode to see the content
To main page
Лип 20, 2022·5 min reading

Поради щодо підготовки до віддаленої співбесіди

Онлайн-співбесіди через безкоштовний додаток для відеоконференцій iMind або інші програми для зустрічей у команді активно використовуються роботодавцями, адже віддалений формат дозволяє уникнути зайвих витрат часу та грошей, наприклад, на відрядження з метою проведення та проходження співбесід. Як підготуватися до онлайн-співбесіди? Ми зібрали найкращі поради для успішного проходження співбесіди.

Поради щодо підготовки до віддаленої співбесіди

З чого полягає процес пошуку роботи?

Для того щоб будь-який проект у компанії був реалізований, його необхідно планувати заздалегідь і діяти за планом, коригуючи його залежно від обставин, що змінюються. Пошук роботи – це ваш проект. Тому його слід розділити на певні етапи, після кожного з яких має бути досягнуто певного результату, тільки тоді можна рухатися далі. Розглянемо всі етапи пошуку роботи, включаючи проходження співбесід, вказавши основні проблеми.

  • 1 етап. Збір інформації у тому, що відбувається ринку праці. Визначення вашої мети. З самого початку необхідно чітко сформулювати та зрозуміти, який результат ви хочете отримати.
  • 2 етап. Підготовка для пошуку роботи. Складання резюме. Ваше резюме має відповідати загальноприйнятим стандартам подання інформації.
  • 3 етап. Спілкування із потенційними роботодавцями. Ваша віртуальна зустріч має бути ефективною, а головна мета – пройти співбесіду. Цей момент ми докладно обговоримо у цій статті.
  • 4 етап. Нове місце роботи. Адаптація та звикання до нового робочого місця. Найголовніше – оцінити психологічний клімат у колективі з перших днів, щоб створити комфортну обстановку, адже конфлікти з колегами ще жодного разу не сприяли кар'єрі.

Що таке дистанційна співбесіда та в чому її особливості?

Онлайн-інтерв'ю - зручний інструмент пошуку роботи. Останнім часом онлайн-інтерв'ю стають дедалі популярнішими та мають свої переваги. По-перше, це значно заощаджує час: навіть якщо ваша потенційна робота знаходиться в іншому місті, ви можете пройти співбесіду, не виходячи з дому. По-друге, онлайн-співбесіда ще й економить гроші — не треба витрачатися на дорогу. По-третє, на таке інтерв'ю легко отримати доступ та підготуватися до нього без особливих зусиль. По-четверте, готуючись до онлайн-співбесіди, ви самі вирішуєте, в якій сфері перебуватимете — це забезпечить вам комфорт та впевненість у собі. Давайте розглянемо кілька порад щодо віддаленого співбесіди.

Що робити перед віддаленою співбесідою?

Як і до іншого виду переговорів, до онлайн-співбесіди необхідно ретельно готуватися з урахуванням певних правил, щоб не було прецедентів: «раптом щось пішло не так».

Виберіть світле, зручне місце

Ваша особа має бути добре видно співрозмовнику. Світло ззаду не повинно бути надто сильним; інакше співрозмовник побачить на екрані лише ваш темний силует. Сядьте навпроти вікна; якщо такої можливості немає, увімкніть лампу, щоб світло добре освітлювало ваше обличчя.

Створіть домашній офіс

По-перше, вона має бути чистою та світлою. По-друге, приберіть із зорового простору всі особисті речі: м'які іграшки, чашки і т. д. Заздалегідь подбайте про тло: хоч ваше обличчя і буде ключовим, але фон теж буде в кадрі, тому роботодавець зверне увагу на це. Найкраще, якщо ви розмовлятимете на тлі звичайної стіни (для дотримання ділового стилю).

Перевірити обладнання

Після того, як ви погодили час, подбайте про технічне оснащення. Якщо ви раніше не користувалися iMind або іншим сервісом, який пропонує роботодавець, завантажте програму на свій комп'ютер або телефон (якщо це дозволяють його технічні можливості) і зареєструйтесь. Пам'ятайте, що назва вашого профілю має бути адекватною, діловою, короткою і серйозною.

Сукня частина

Ведення розмови з дому не означає, що ви можете постати перед камерою у футболці з фривольним малюнком або у старому джемпері. Роботодавець оцінить ваше дотримання ділового стилю в одязі та зачісці, що буде плюсом при прийомі на роботу.

Подбайте про дрібниці

Все має бути під рукою. Приготуйте блокнот та ручку, раптом щось потрібно буде записати. Також роздрукуйте своє резюме, підготуйте дипломи, рекомендації та інші документи.

Що робити під час інтерв'ю?

Ось кілька порад, як вести себе на співбесіді.

Будь готовий

Якщо ви нервуєте перед співбесідою, запишіть питання, які хочете поставити роботодавцю, щоб не забути їх. Також покладіть перед собою всю необхідну інформацію, написану на папері, якщо не покладаєтеся на свою пам'ять: ПІБ та дати закінчення навчальних закладів, спеціальності.

Подивіться на камеру

Якщо ви використовуєте кілька моніторів комп'ютера, запускайте послугу відеозв'язку на найближчому до вас так ви зможете підтримувати зоровий контакт із співрозмовником.

Робіть паузи між питаннями та відповідями

Також слід робити паузи між питаннями та відповідями, щоб ваша мова не виглядала як запам'ятовується або не було відчуття, що кажете тільки ви.

Що робити, якщо технічні проблеми?

Важливою відмінністю онлайн-бесіди традиційного інтерв'ю є використання засобів комунікації. Перед співбесідою варто перевірити якість камери та звуку, а найкраще зробити пробний відеодзвінок із друзями.

Рекрутери можуть використовувати різні сервіси відеозв'язку: iMind, FaceTime та інші. Якщо доведеться кілька співбесід протягом дня з використанням різних майданчиків, краще протестувати всі сервіси заздалегідь. Тоді вам не доведеться поспішати з налаштуванням програм між співбесідами.

Перевірте, який фон потрапляє до камери. Постарайтеся прибрати всі деталі, які можуть відвернути увагу рекрутера або викликати питання. Якщо у квартирі чи будинку є ще хтось, попросіть не турбувати вас під час розмови.

Зрештою, важливо пам'ятати, що будь-яка техніка може дати збій. Варто обмінятися з рекрутером телефонами: продовжувати співбесіду, навіть якщо вимкнено інтернет або завис комп'ютер.

Як виділитися під час віддаленої співбесіди?

Усім подобаються впевнені у собі люди, які знають, куди йдуть і чого хочуть від життя та роботи. Якщо ви так себе почуваєте, то і виглядатимете відповідно, і враження про вас буде найкраще.

Бажаємо вам відмінних онлайн-співбесід та успіхів у пошуку роботи вашої мрії!

If you liked the article, please share it on social media:
Other articles:
Show all articles